Українська Греко-Католицька Церква в Севастополі

 

Вступне слово
Коротка історія
Наші мрії
Про наших святих
Галерея
Про нас пишуть
Наші благодійники
Гостьова книга
Контакти
 


Стежки

Українське життя в Севастополі

газета "Кримська світлиця"

2010

ВІДБУЛОСЬ ІІ ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ПАЛОМНИЦТВО ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ.

18-19 вересня відбулося ІІ Всеукраїнське паломництво військовослужбовців до Марійського духовного центру в селі Зарваниця Теребовлянського району, що на Тернопільщині під назвою «БОГ і Україна».

У цьогорічному паломництві, що організоване Українською Греко-Католицькою Церквою спільно з Міністерством оборони України, Міністерством внутрішніх справ України, Державною прикордонною службою України, окрім військовослужбовців та правоохоронців до участі прилучилися представники військових навчальних закладів серед яких були і курсанти Академії військово-морських сил імені П.С.Нахімова, Військово-морського коледжу старшинського складу Академії ВМС, командування ВМС ЗСУ, представники комендатури охорони та забезпечення штабу командування ВМС України, офіцери Навчального центру ВМС ЗСУ та члени екіпажу великого підводного човна «Запоріжжя». До основної групи ВМС ЗСУ прилучилися разом з військовим капеланом для ВМС ЗСУ отцем Олександром (Смеречинський) і військовослужбовці ВМС ЗСУ з м. Одеса
Вперше у цьому заході взяли участь іноземні делегації: представники німецького Бундесверу – декан для закордонних справ монсеньйор Йоахим Сімон та його помічник, а також представник Військового ординаріату Польщі капелан-підполковник Петро Швець-Надворний.

Розпочалось паломництво військових молебнем до Пресвятої Богородиці перед Чудотворною іконою та панахидою за загиблих під час виконання службових обов’язків військовослужбовців та правоохоронців. Учасники паломництва поклали віноки та квіти до пам’ятника «Загиблим за волю України».

Опісля учасники урочистою ходою пройшли на майдан перед собором, де відбулось урочисте відкриття паломництва на якому було освячено керівником Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України Владикою Михаїлом (Колтуном) та єпархом Тернопільсько-Зборівської Єпархії Владикою Василем (Семенюком) ікону Покрови Божої Матері, на якій зображені герби силових структур України.

У вільний від офіційних заходів час паломники мали змогу послухати гру оркестрів Збройних сил України та Внутрішніх військ МВС України.

Після обіду розпочалась Хресна хода, на якій роздумували про страсті Ісуса Христа, а військовослужбовці різних силових структур несли почергово хрест. Отець Йоахим у своїй проповіді тема якої була «Зустріч Матері Божої з Сином» зазначив: «Я, як представник Німеччини, стоячи на українській землі, думаю про матерів, які не дочекались на своїх синів після війни та молюсь тут з вами за мир між нашими країнами та у цілому світі».

Цього ж дня паломники взяли участь в Архиєрейській Божественній Літургії, яку відслужили Владики Михаїл (Колтун) та Василь (Семенюк), Єпарх Тернопільсько-Зборівський під час якої усі, що пройшли Св. Тайну Покаяння лучилися з Христом у Пр. Тайні Євхаристії. По закінченні, під спів Аве Марія відбувся похід учасників паломництва із свічками до джерела, де відбулося освячення води та окроплення паломників.

Концертна програма завершила перший день паломництва.

Другий день паломництва розпочався з Архиєрейської Божественної Літургії, яку очолив Владика Михаїл (Колтун) після якої відзначили подяками усіх, хто прилучився до організації та проведення дійства. У цей день у зверненні до паломників важливими словами Владики Михаїла були: «Навчімося прощати, навчімося допомагати один одному, навчімося розуміти ближнього свого. Ми молимося тут за наше українське військо, щоб воно було моральним та патріотичним, а також за нашу державу, щоб вона, як всі інші цивілізовані держави світу, розвивали свою християнську культуру та надбання». «Цього року паломництво набрало більшого масштабу, бо в ньому взяли участь більше регіонів України. Також бачимо, що паломництво відкрило свої кордони, а це дає впевненість, що світова спільнота цікавиться військовим капеланством в Україні та зацікавлена ознайомитися з духовністю нашого народу», – сказав Владика Михаїл, підсумовуючи проведене паломництво.

PS. Зарваниця – Марійський центр Західного Поділля – з ХІІІ ст. для українського народу є джерелом життєдайної сили. У 1240 році, коли був зруйнований Київ, одному з київських ченців, який чудом врятувався від меча татаро-монголів та тікаючи опинився на Поділлі, уві сні явилася Пресвята Богородиця, а на тому місці цілюще джерело вмившись в якому, утікач отримав сцілення. Неподалік джерела монах встановив хрест та збудував келію де і оселився. В ній помістив чудотворну ікону, а засновану оселю назвав Зарваницею (бо його тут “зарвав” сон). Почувши про чудо та чуда які відбувались на тому місці люди приходили з надією та молитвами про вирішення тих чи інших життєвих проблем через що часто оселювалися у тих місцевостях де згодом було побу-довано селище та монастир.

Ікона Зарваницької Матері Божої, що на даний час знаходиться у парафіяльній церкві Пресвятої Трійці належить до найдавніших ікон України. У 1867 році Вселенський Архиєрей Пій ІХ коронував ікону, а Зарваниці надав відпустового значення.

Далі

Адміністрування - Микола Владзімірський