Українська Греко-Католицька Церква в Севастополі

 

Вступне слово
Коротка історія
Наші мрії
Про наших святих
Галерея
Про нас пишуть
Наші благодійники
Гостьова книга
Контакти
 


Стежки

Українське життя в Севастополі

газета "Кримська світлиця"

2010

ВИСТУП
Начальника Академії ВМС імені П.С.Нахімова
контр-адмірала ТАРАНЕНКА С.В. на урочистих зборах з нагоди відзначення 73-ї річниці Академії ВМС ім. П.С.Нахімова

Товаришу командувач Військово-Морських Сил Збройних України, товариші, адмірали і генерали, офіцери, мічмани і прапорщики, старшини і сержанти, курсанти і матроси, шановні ветерани, дорогі гості.
Сьогодні ми відзначаємо знаменну дату – 73-ту річницю Академії військово-морських сил імені П.С. Нахімова.
Наказом народного комісара оборони СРСР 1 квітня 1937 року в Севастополі створено військово-морське училище по підготовці командних кадрів для кораблів та берегових частин флоту з присвоєнням йому назви „Друге військово-морське училище”.
Перед початком Великої Вітчизняної війни в училищі навчалося чотири набори курсантів. В березні 1941 року, після здачі державних екзаменів, курсанти набору 1937 року відбули на командирське стажування, а молодші курси на практику. В листопаді 1941 року планувалося провести перший випуск, але початок Великої Вітчизняної війни вніс в історію училища, долі випускників, суттєві корективи.
В початковий період війни на фронти було відправлено 1794 випускників училища, із них полягли смертю хоробрих в битвах з ворогом – 758 чоловік
Держава високо оцінила їх подвиг – 16 випускникам училища було присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Багато із випускників нагороджені двома і більше державними нагородами. Після війни, в 1946 році в Севастополі було відроджено військово-морське училище, яке відразу приступило до підготовки офіцерських кадрів для флоту. В 1952 училище було переведено в розряд в розряд вищих військових навчальних закладів.
В цьому ж році, з нагоди 150-ї річниці народження видатного флотоводця – адмірала Павла Степановича Нахімова, училищу було присвоєно його ім’я.
В 1992 році постановою Кабінету міністрів України на базі Чорноморського вищого військово-морського ордена Червоної Зірки училища імені П.С.Нахімова та Севастопольського вищого військово-морського інженерного училища було створено Севастопольський військово-морський інститут. 8 жовтня 1994 року інституту вручено бойовий прапор.          У 2001-2002 роках, за спорідненими спеціальностями, розпочато підготовку цивільних судноводіїв та суднових механіків, а з 2004 року – цивільних фахівців з радіотехніки та інформаційної безпеки.
З 2002 року в інституті розпочато військову підготовку за програмою офіцерів запасу студентів вищих навчальних закладів кримського регіону та півдня України.
У 2009 році відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про заходи щодо подальшої оптимізації мережі вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів" №467 від 13 травня 2009року шляхом реорганізації Севастопольського військово-морського ордена Червоної Зірки інституту імені П.С.Нахімова створена Академія військово-морських сил імені П.С.Нахімова.
Наукова та навчальна робота в академії здійснюється в науковому центрі, на 6 факультетах та 26 кафедрах, з яких – 9 утримуються за рахунок юридичних або фізичних осіб. Навчальний процес забезпечують 246 викладачів, з яких 13 докторів наук і професорів,105 кандидатів наук і доцентів.
За час існування академії підготовлено 10 докторів наук та 61 кандидат наук, 7 професорів, 47 доцентів та 10 старших наукових співробітників.
Для оновлення навчально-лабораторної бази академії у 2006 році введено в стрій сучасний мультифункціональний навігаційних тренажер „Ходовий місток”. За його допомогою здійснюється підготовка курсантів, студентів та слухачів академії з морської та штурманської підготовки.
Створено потужну систему інформаційного забезпечення навчально-виховного процесу, в якій використовується понад 200 сучасних комп’ютерів.
Курсанти нашої академії постійно беруть участь у міжнародних програмах, далеких походах, вони є учасниками міжнародних морських навчань „СІ БРИЗ”, „КООПЕРАТИВ ПАРТНЕР”, „БЛЕКСІФОР”, на навчальних катерах академії проводиться щорічна штурманська практика із заходами до портів Болгарії, Румунії, Туреччини.
Особовий склад Академії військово-морських сил імені П.С.Нахімова свято зберігає традиції старших поколінь.
Військовослужбовці та працівники нашої академії зустрічають своє свято новими здобутками в покращенні навчально-виховного процесу, підтриманні належного рівня військової дисципліни та статутного порядку.
З нагоди свята висловлюю глибоку шану ветеранам війни і флоту, чий, багатий життєвий, службовий та професійний досвід, сприяє утвердженню у майбутніх офіцерів та мічманів почуття патріотизму, гордості за свій народ, бажання високо нести ім’я захисника Батьківщини.
Бажаю усім добра і злагоди, здоров’я і благополуччя, наснаги у святій справі служіння українському народові.

Українському народові та його Збройним Силам Слава!

 

 

Адміністрування - Микола Владзімірський