Українська Греко-Католицька Церква в Севастополі

 

Вступне слово
Коротка історія
Наші мрії
Про наших святих
Галерея
Про нас пишуть
Наші благодійники
Гостьова книга
Контакти
 


Стежки

Українське життя в Севастополі

газета "Кримська світлиця"

"Бог покликав нас жити у мирі"

ІV Всеукраїнське військове паломництво до Зарваниці

20.09.2012 р. Б. о 16.00 год. з м. Севастополя до Маріїнського духовного центру, що у с. Зарваниця, Тернопільської митрополії, вирушила делегація представників ВМС ЗС України на чолі з головним військовим капеланом для ВМС ЗСУ Одесько-Кримського екзархату УГКЦ, ієреєм Миколою (Квич). В делегації взяли участь Севастопольська організація СОУ, голова – полковник Василь Касюк, та секретар виконкому, капітан другого рангу Олег Голубєв.

Майбутніх офіцерів ВМС представляє ліцеїст Олег Скрипник. Паломництво розпочалося спільною молитвою за щасливу дорогу, яку провів військовий капелан. Учасники паломництва налаштовані просити про заступництво Пресвятої Богородиці, згідно давньої традиції, і опіки над українським флотом, військовими моряками, за їхні родини та щасливе майбутнє української держави. У підтримку паломників та їх хорошого настрою від ТРК Бриз прозвучало музичне привітання та слова подяки і поваги до учасників паломництва.

***

20 вересня 2012 року о 16.00 із м. Севастополя вирушила делегація представників ВМС ЗС України на чолі з Головним військовим капеланом Одесько-Кримського екзархату УГКЦ для ВМС ЗС України ієреєм Миколою (Квич) до чудотворного місця явлення Божої Матері в с. Зарваниця. У делегації від Севастопольської організації “Спілки офіцерів України” взяли участь Голова організації – полковник Василь КАСЮК та секретар виконавчого комітету організації – капітан 2 рангу Олег ГОЛУБЄВ. Майбутніх офіцерів ВМС ЗС України представляв ліцеїст ВМЛ Олег СКРИПНИК, який гідно весь час прощі виконував обов’язки прапороносця.

Паломництво розпочалося спільною молитвою за щасливу дорогу, яку провів військовий капелан. Учасники відпусту налаштовані просити заступництва у Пресвятої Богородиці в чудотворній іконі Зарваницькій та згідно стародавньої традиції - опіки над національним флотом, військовими моряками, за їхні родини та за щасливе майбутнє Української держави.

У підтримку духовного настрою паломників від ТРК “БРИЗ” у радіоефірі вже о 17.20 пролунали слова подяки та поваги до християн-військовиків, які вирушили на відпуст для оновлення і очищення серця та вдосконалення душі. Подарунком для них стала музична композиція.

О 18.30 у м. Євпаторія наша делегація об’єдналася з делегацією представників ВПС ЗС України, яку очолював військовий капелан в/ч А4519, настоятель парафії Покрову Пресвятої Богородиці УГКЦ в Євпаторії протоієрей Богдан (Костецький). Після братнього знайомства та спільної молитви Господній “Отче наш” авто-потяг з військовими паломниками вирушив у далеку дорогу до духовного комплексу в селі Зарваниця Теребовлянського району, що на Тернопільщині.

21 вересня 2012 року о 17.30 група військових паломників АР Крим з 30 осіб прибула до одного з двадцяти найбільших Марійських центрів Європи в Зарваницю та була розміщена у гостинному реколекційному будинку семінарії.

22 вересня 2012 року о 10.00 голова Севастопольської організації “Спілки офіцерів України” полковник Василь КАСЮК прийняв участь у координаційній нараді щодо виконання програми військового паломництва, збереження життя та здоров’я військовослужбовців, підтримання правопорядку та військової дисципліни під час проведення урочистих заходів.

Прощу до Зарваниці організував Департамент Паріаршої курії УГКЦ у справах душпастирсва силових структур України. Цьогорічна проща проходила під гаслом “Бог покликав нас жити у мирі”. У заході взяли участь: офіційні делегації від Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ, Внутрішніх військ МВС України, Державної прикордонної служби України, Військово-морських сил ЗСУ та Державної пенітенціарної служби України, ветерани УПА та Радянської Армії, громадські організації військової спрямованості.

Проща розпочалася з Панахиди за загиблими військовослужбовцями та правоохоронцями. Біля могили воїнам УПА, було вшановано пам’ять за всіма загиблими воїнами та правоохоронцями, які віддали своє життя за наш мир та спокій під чистим, ясним небом. Зведений військовий оркестр, виконав музичний твір на слова відомої патріотичної пісні “Коли ви вмирали, вам дзвони не грали...” та державний Гімн України. Опісля під гру військових оркестрів Збройних Сил України та Внутрішніх Військ України відбулося покладання квітів до пам’ятного знака загиблим за волю України. Ветерани Української Повстанської Армії та Радянської Армії спільно поклали квіти до пам’ятника загиблим військовослужбовцям. Разом з ними схилили прапор національних ВМС та поклали квіти до пам’ятного знаку й члени нашої організації. Після цього відбувся хресний хід та урочистий парад різних родів військ, курсантів, ліцеїстів, воїнів та ветеранів учасників визвольних змагань до Чудотворного Місця. Далі під проводом Владики Михаїла (Колтуна) колона вирушила до площі перед собором, де військовий єпископ спільно з капеланами відслужив Молебень до Богородиці. У своєму слові Владика Михаїл привітав учасників паломництва і зазначив: “Усі ми покликані жити у мирі. Кожен з нас щодня несе відповідальність за себе, за свої родини. Важче є нести відповідальність за державу і Церкву – проте ми маємо гуртуватися навколо своєї єдиної Батьківщини”. Владика закликав кожного примиритися одне з одним та шукати у своєму серці Христа, який стане для нас джерелом миру та наснаги до життя.

Учасників паломництва привітав полковник Руслан КОХАНЧУК, старший офіцер відділу роботи з громадськими, релігійними організаціями та шефських зв’язків Департаменту соціальної та гуманітарної політики Міністерства оборони України, який відзначив важливу рису для кожного військовика – плекання внутрішнього миру на противагу агресії. Він побажав військовослужбовцям завжди залишатися правдивими християнами, виходячи з принципу любові до ближнього.

Олександр ІЗДЕБСЬКИЙ, підполковник внутрішніх військ Міністерства Внутрішніх Справ України, від імені командувача внутрішніх військ МВС генерал-майора Станіслава ШУЛЯКА привітав паломників на чолі з військовим єпископом Михаїлом Колтуном та вручив Владиці та капеланам отцю Любомиру Яворському й отцю Дам’яну Габорію пам’ятну відзнаку з нагоди 20-річчя внутрішніх військ МВС України. Відкриття IV Всеукраїнського військового паломництва до Зарваниці завершив святковий концерт.

Паломницька програма продовжилась Хресною ходою, у якій взяли участь військовики. Паломники почергово несли хрест від стації до стації, а прибулі капелани провадили дорогу душпастирською наукою. Тут слід сказати, що від восьмої до дев’ятої стації Хресної ходи несли хрест саме офіцери національного флоту, які є членами Севастопольської організації “Спілки офіцерів України”, разом з ними попереду крокував самий молодший представник ВМС, ліцеїст Олег СКРИПНИК.

Увечері розпочалася урочиста архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив єпископ Михаїл Колтун. Військовослужбовці та їхні сім’ї приступили до Тайни Сповіді та Причастя, а після завершення Богослужіння взяли участь у ході зі свічками. Ідучи дорогою учасники військової прощі прославляли Марію піснею та підіймали запалені свічки до неба, створюючи неперевершений дух паломництва, що об’єднане спільною молитвою. Після подячного молебню біля скульптури Матінки Божої відбулося водосвяття та окроплення всіх присутніх свяченою водою. Протягом паломництва військовослужбовці разом із сім’ями приступали до святих таїнств Сповіді та Євхаристії. Святкову концертну програму паломникам підготував Західний територіальний центр військово-музичного мистецтва та вокальний ансамбль “Орфей”.

Завершилося паломництво у неділю 23 вересня Архієрейською Божественною Літургією.

У щорічній військовій прощі до Зарваниці взяло участь близько 1000 військовослужбовців з 12 областей України, без урахування членів їх сімей. До IV військового паломництва було виготовлено спеціальний пам’ятний знак для учасників прощі, з яким повернулися всі представники нашої делегації від ВМС ЗС України та Севастопольської організації “Спілки офіцерів України”.

Повертаючись додому, прочани ділилися враженнями від молитовної поїздки до чудотворного місця в Зарваниці. Звучали відгуки про зцілення від особистих недуг, а ще – про внутрішнє преображення, що бере свій початок у молитві. Гасло прощі віднайшло своє продовження в серцях паломників: багато з них, повертаючись до своїх домівок, несло у родини свідчення правдивої сили спільної молитви у Зарваниці.

Очікується, що подібне військове паломництво відбуватиметься у Зарваниці щороку, а у найближчі роки воно набере статусу міжнародного.

“Я вдячний усім вам, хто прибув сюди, у це благословенне Богом та Марією місце, за вашу молитву, за спільне переживання цього паломництва. Кожен із вас творить його своєю присутністю. Нехай мир у серці не полишає вас після повернення додому, а Господь завжди перебуває з вами – нехай Він стане тим джерелом миру, який ми покликані свідчити своїм життям”, – подякував учасникам та організаторам прощі Владика Михайло (Колтун), керівник Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України.


Автори фото: отець Микола, отець Богдан, полковник Руслан КОХАНЧУК, капітан 2 рангу Олег ГОЛУБЄВ.

Довідково:

Зарваниця – Марійський центр Західного Поділля – з ХІІ ст. для українського народу є джерелом життєдайної сили. У 1240 році, коли був зруйнований Київ, одному з київських ченців, який чудом врятувався від меча татаро-монголів та тікаючи опинився на Поділлі, уві сні явилася Пресвята Богородиця, а на тому місці цілюще джерело вмившись в якому, утікач отримав зцілення. Неподалік джерела монах встановив хрест та збудував келію де і оселився. В ній помістив чудотворну ікону, а засновану оселю назвав Зарваницею (бо його тут “зарвав” сон).

Почувши про чудо та чуда які відбувались на тому місці люди приходили з надією та молитвами про вирішення тих чи інших життєвих проблем через що часто оселювалися у тих місцевостях де згодом було побудовано селище та монастир.

Ікона Зарваницької Матері Божої, що на даний час знаходиться у парафіяльній церкві Пресвятої Трійці належить до найдавніших ікон України. У 1867 році Папа Пій ІХ коронував ікону, а Зарваниці надав відпустового значення.

Нехай нас усіх береже Господь та Пресвята Богородиця-Зарваницька Божа Мати.

24 вересня 2012 року

Джерело

Зустріч керівника Департаменту патріаршої Курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України Вл. Михайла Колтуна

Зустріч керівника Департаменту патріаршої Курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України Вл. Михайла Колтуна

Відкриття ІV Всеукраїнського військового паломництва до Зарваниці

Відкриття ІV Всеукраїнського військового паломництва до Зарваниці

На хресній дорозі

На хресній дорозі

Пам'ятний підпис

Пам'ятний підпис

Пам'ятник загиблим воїнам за волю і незалежніст України

Пам'ятник загиблим воїнам за волю і незалежніст України

Паломники біля ікони Зарваницької Матері Божої

Паломники біля ікони Зарваницької Матері Божої

Отзывы евпаторийских военнослужащих о паломничестве

Адміністрування - Микола Владзімірський