Українська Греко-Католицька Церква в Севастополі

 

Вступне слово
Коротка історія
Наші мрії
Про наших святих
Галерея
Про нас пишуть
Наші благодійники
Гостьова книга
Контакти
 


Стежки

Українське життя в Севастополі

газета "Кримська світлиця"


ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДУШПАСТИРСЬКОЇ ОПІКИ

19 червня в штабі Військово-Морських Сил Збройних Сил України відбулося підписання угоди про співпрацю між Українською Греко-Католицькою Церквою та командуванням ВМС ЗСУ в ділянці забезпечення душпастирської опіки особового складу ВМС. Підписання цієї угоди стало можливим завдяки ініціативі відділу Патріаршої курії УГКЦ в справах душпастирювання силових структур України та згоді керівництва ВМС. Зі сторони духовенства на зустрічі були присутні керівник Відділу владика Михаїл (Колтун), референт Відділу о. Любомир Яворський, о. Степан Сус, голова Центру Військового Капеланства Львівської архиєпархії та о. Микола Квич, відповідальний за капеланство у Одесько-Кримському екзархаті УГКЦ. Військове керівництво представляв командувач Військово-Морськими силами віце-адмірал Тенюх Ігор Йосипович.

Підписання даної угоди стане юридичною базою для впровадження інституту військового капеланства на місцях, адже до тепер  діяльність духовенства у військових частинах ґрунтується лише на основі директиви Міністра оборони України Анатолія Гриценка від 25 травня 2005 року «Про впорядкування питань задоволення релігійних потреб військовослужбовців Збройних Сил України». Віце-адмірал в ході зустрічі зазначив, що Українська Греко-Католицька Церква чи не першою намагається створити інститут військового капеланства, який би на постійній основі реалізовував своє душпастирське служіння в лавах ЗС України, та висловив сподівання на те, що підписання цієї угоди буде втілюватися на щодень клопіткою працею священиків, завданням яких буде турбота про духовні потреби особового складу. До такої співпраці пан Тенюх запросив також представників усіх традиційних Церков України. Окрім суто священичих обов’язків, які будуть виконувати капелани, віце-адмірал сподівається на те, що вони візьмуть на себе також функції з патріотичного виховання військовослужбовців.

В свою чергу, владика Михаїл подякував за бажання військового командування надати можливість Церкві здійснювати душпастирську опіку над своїми вірними, які несуть службу на флоті.

У відомстві ВМС ЗС України знаходиться Севастопольський військово-морський інститут ім. П. С. Нахімова, в якому згідно угоди також передбачається праця священнослужителів. Із специфікою роботи у військових навчальних закладах поділився о. Степан Сус, який протягом довгих років успішно реалізовує програму духовної опіки військовослужбовців у Львівському інституті Сухопутних військ.
На сьогоднішній час обов’язки капелана у Військово-Морському флоті України від УГКЦ виконує отець Микола Квич. Його діяльність здійснюється у частинах ВМС та полягає в проведенні тематичних зустрічей із особовим складом, організацією різноманітних акцій приурочених до релігійних свят, як то свято св. Миколая, Різдво та Великдень.

Після завершення зустрічі її учасники мали можливість розповісти про  перебіг переговорів та їх результати журналістам ТРК «Бриз» ВМС України.Адміністрування - Микола Владзімірський