Українська Греко-Католицька Церква в Севастополі

 

Вступне слово
Коротка історія
Наші мрії
Про наших святих
Галерея
Про нас пишуть
Наші благодійники
Гостьова книга
Контакти
 


Стежки

Українське життя в Севастополі

газета "Кримська світлиця"

Греко-Католики Криму молились біля мощей св.Терези

З 1994 року по світі подорожують мощі святої Терези, а на даний час і Україною, зокрема і по АР Крим.
Свята Тереза, повне ім'я якої - Тереза від Дитяти Ісуса та Пресвятого Лика (у світі Тереза Мартен), народилася 1873 року у французькому містечку Алансон. У 15-річному віці збулась мрія Св. Терези, вона прийняла чернечий постриг у монастирі ордену Кармелітів.* Прожила 25 років.

Свята Тереза

Свій шлях до Бога виклала у книзі "Історія однієї душі", яка стала світовим бестселером. Вселенський Архиєрей Святий Пій Х, який канонізував Терезу у 1925 році, назвав її найбільшою сучасною святою. А 1997р. році Вселенський Архиєрей Іван Павло ІІ настільки високо оцінив Терезину "малу дорогу", що оголосив св. Терезу від Дитяти Ісуса Пресвятого Лика Вчителем Вселенської Церкви. До неї цього титулу удостоїлись лише дві жінки – св. Тереза Авільська (†1582) і св. Катерина Сієнська (†1380).

14 травня 2010 р.Б. в п'ятницю, протопресвітер Кримський Ігор Гаврилів, у співслужінні духовенства кримського деканату УГКЦ, відслужив Божественну св. Літургію у храмі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці м. Ялта. У Богослужінні приймали участь вірні греко-католицьких парафій Криму (серед який були присутні також і парафіяни громад Успення Пресвятої Богородиці та Св. ап. Андрія Первозванного з м. Севастополя). Після Святої Літургії під соборний спів величання перед саркофагом з мощами Святої розпочалося служіння канону з акафістом. По закінченні акафіста всі бажаючі мали можливість прикластися до святих мощей та за посередництвом Святої просити та дякувати Богові за усі отримані від Нього ласки. Для шанування Святої приходило багато людей, серед яких були віруючі інших конфесій, а це свідчить про те, що св. Тереза є загальнохристиянською шанованою Святою, тим світильником і взірцем віри, який кожен з нас повинен наслідувативати.

* (Кармеліти — чернечий орден (повна назва — орден Діви Марії гори Кармель). Заснований 1156р. в Палестині групою відлюдників на чолі з Бертольдом із Калабрії (Італія). На г. Кармель біля джерела св. пророка Іллі вони побудували каплицю (часовню), а згодом переселилися в Західну Європу. 1247р. від Вселенського Архиєрея Інокентія IV отримали статус «злидарюючого ордену». 1452р. був створений жіночий орден босоногих кармеліток, а згодом — чоловічий орден босоногих кармелітів, який 1593р. став самостійним.
Орден Кармелітів дав світові визначних містиків: св. Іоанна від Хреста (†1591) і св. Терезу Авільську (†1582). У своїх творах вони описували шлях самовдосконалення до містичного єднання з Богом).

Прес-служба Кримського деканату УГКЦ

Адміністрування - Микола Владзімірський