Українська Греко-Католицька Церква в Севастополі

 

Вступне слово
Коротка історія
Наші мрії
Про наших святих
Галерея
Про нас пишуть
Наші благодійники
Гостьова книга
Контакти
 


Стежки

Українське життя в Севастополі

газета "Кримська світлиця"


Козацькі забави у Севастополі

У м. Севастополі на базі гарнізонного будинку офіцерів було проведено спортивно-розважальні ігри та посвята в козацьких джур ліцеїстів Військово- морського ліцею.

Під музику військово-морських та козацьких маршів, пісні про Україну, народних пісень відбулось відкриття спортивно-розважальної гри «Козацькі забави», присвячені Дню Святої Трійці. Гра мала на меті виховання юних гардемаринів на кращих традиціях українського козацтва та ознайомлення з військовою історією нашої держави.

У змаганнях взяли участь два курені, які у три тури змогли показати силу і влучність (змагання з армреслінгу „Сильна рука”,, змагання з перетягування канату „Чия візьме”, і „Гостре око” змагання з стрільби з луку); спритність та швидкість (змагання „Козацька бійка” – бій подушками з скидання суперника з колоди, „Козацька грамота” естафета з передачі грамоти турецькому султану, і „Врятуй товариша” змагання з евакуації пораненого товариша з поля козацької битви); знання історії, почуття гумору та кмітливість (конкурс „Козацькі побрехеньки” – розповідь-легенда про пригоди козаків свого куреня та „Козацька вікторина” відповідь на запитання козацького журі з історії козацтва).

З пастирським словом з нагоди великого християнського свята та з привітанням до присутніх звернувся військовий капелан для ВМС ЗС України отець Микола Квич (УГКЦ), який після спільної молитви з отцем капеланом Серафимом Чікітою (УАПЦ) благословили ліцеїстів, окроплюючи свяченою водою.

Після клятви перед Козацькою Старшиною та їхніх напутніх слів: „Слухайся батька-отамана і своїх командирів”, „Цілуй шаблю і захищай рідну землю та своїх товаришів”, „Слухай рідну неньку й батька. Не забувай про них”, „Цілуй прапор і захищай його як честь свою” усі присутні мали можливість посмакувати справжнього козацького кулешу приготовленого за участю ліцеїстів.

«Після сьогоднішніх наших змагань та посвяти хай кожен з вас своїми добрими справами і вчинками доведе, що козацькому роду нема переводу!», –такими словами завершила святкування ведуча та методист, психолог групи виховної роботи Військово-морського ліцею працівник Збройних Сил України Н.В. Драпова

„КОЗАЦЬКІ ЗАБАВИ” присвячені Дню Святої Трійці, проведені за підтримки Ради козацьких старшин українських козацьких організацій м. Севастополя (Севастопольсько-Чорноморський Кіш міжнародної асоціації „Козацтво”, Чорноморський козацький округ УРК, Чорноморський окремий козацький округ Козацтва України, Корсунського куреня МГО „Українське Козацтво”).

Далі


Адміністрування - Микола Владзімірський