Українська Греко-Католицька Церква в Севастополі

 

Вступне слово
Коротка історія
Наші мрії
Про наших святих
Галерея
Про нас пишуть
Наші благодійники
Гостьова книга
Контакти
 


Стежки

Українське життя в Севастополі

газета "Кримська світлиця"


Євхаристійний тиждень


З нагоди Року Святих Таїнств і в зв’язку з підготовкою до святкування 1025-річчя Хрещення Русі-України в парафіях нашої Церкви з 1-го по 7-е червня проводився Євхаристійний тиждень. Час коли повсюдно лунає життєдайне слово Ісуса Христа – джерело єднання християн в одну євхаристійну спільноту.

Згідно постанови Синоду Єпископів УГКЦ щодо організації та проведення Року Святих Таїнств у контексті підготовки до святкування 1025-річчя Хрещення Русі-України, 2012 рік УГКЦ в Україні відзначає як Рік Святих Таїнств. Тому Синодом Єпископів УГКЦ проголошено в усіх єпархіях Європи, Азії, Америки та Австралії 2012 р. Б. – Роком християнського покликання з особливим наголосом на покликання мирян.

Після празника Зіслання Святого Духа у м. Ялта в храмі «Перенесення мощів Св. Миколая Мирлікійського Чудотворця» та у м. Севастополі в каплиці «Успення Пресвятої Богородиці» з 10.06. – 24.06.2012 р.Б. в призначені окремо дні було розпочато «Євхаристійні дні», в які головну увагу було зосереджено на таїнствах Євхаристії (Істота Євхаристії, Святе Письмо про Таїнство Євхаристії , Святі Отці про Святе Таїнство Євхаристії, а також ознайомлення вірян, за темою, з пастирськими листами Митрополита Андрея Шептицького до вірних та духовенства ). Також на таїнствах Священства і Подружжя (Подружня любов – образ Божої любові, Засади християнської родини, Християнська родина згідно з вченням св. Івана Золотоустого.
Між вірянами було розповсюджено матеріали "Поучення для тих, хто готується чи приступає до Святих Таїнств Покаяння (Сповіді) і Євхаристії (Причастя).

Із Пастирського листа Святішого Святослава про Святі Таїнства
«Жива парафія – місце зустрічі з живим Христом»
Святі Таїнства і молитва

Боже Слово є основою християнського життя, а його джерелом і водночас вершиною – Пресвята Євхаристія. Зібрана на Божественній Літургії парафіяльна громада єднається зі своїм невидимим Головою – Христом, і з усіма святими й ангелами, творячи в такий спосіб таїнственне єднання неба й землі, дочасності й вічності. Служба Божа, яку законно поставлений священик служить у єдності та від імені свого єпископа, є також часом будування Церкви – Тіла Христового, Головою якого є сам Господь. Немає ціннішого моменту в нашому земному жит-ті, як Служба Божа. Тому свята неділя, день Господній, має бути в пошані кож-ного християнина, а участь у Святій Літургії повинна вважатися не обов’язком, що його мусимо виконати з наказу Церкви, натомість прийняттям дару від самого нашого Господа, який прагне зустрітися з нами, щоб наповнити нас своєю благо-даттю і любов’ю. «Не можемо жити без неділі!» – заявляли християни перших століть і радше йшли на мученицьку смерть, ніж погоджувалися під тиском поган працювати в неділю. Це гасло мусимо зробити своїм і ми, християни ХХІ століття, та наполегливо оберігати святість і недоторканність дня Господнього. Члени живої парафії беруть живу участь у Св. Таїнствах, регулярно, по змозі навіть щодня, збираються на Богослужіння, щоб прославити Небесного Отця, щоби часто сповідатися і приймати Св. Причастя. У живій парафії прицерковні організації поєднують свою діяльність з молитвою, черпаючи з неї силу і натхнення. Не менш важливою є також наша приватна молитва – особиста і родинна, яка слугує продовженням церковної літургійної молитви. Наші парафії, а в них наші сім’ї мають знову стати школою молитви для всіх вірних.

2011 р. Б. 2 грудня, Київ.

Адміністрування - Микола Владзімірський